فایل مارکت رادیب

0 مورد در بین محصولات برای جستجو

یافت شد
وضعیت نمایش منو

فایل مارکت رادیب
میلیون ها فایل دیجیتال و دانلودی

فایل مارکت رادیب بزرگترین MarketPlace ایران با میلیون فایل دیجیتال در زمینه های مختلف . شما هم از فایل مارکت رادیب کسب درآمد داشته باشید

برو به فایل مارکت رادیب

آکادمی آموزش آنلاین رادیب
بزرگترین سایت آموزش آنلاین

آکادمی آموزش آنلاین رادیب بزرگترین مرجع فیلم های آموزشی مجازی. خرید و فروش فیلم آموزش آنلاین در وب سایت آکادمی رادیب

برو به آکادمی رادیب

ماژول های جوملا

ماژول جوملا joomla module افزونه هایی برای هر چه پیشرفته تر کردن سایت می باشد. برای خرید و دانلود ماژول جوملا , افزونه و پلاگین جوملا , کامپوننت جوملا و ابزار های مختلف سیستم مدیریت محتوای Joomla از طریق این بخش می توانید اقدام کنید.

کامپوننت جوملا  به انگلیسی joomla component

کامپوننت ها در جوملا نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. به اصطلاح کامپوننت های جوملا افزونه هایی هستند که به صورت مجزا در کنار جوملا نصب میشن و امکانات جانبی به ان اضافه می کنند. سیستم جوملا مجموعه ای از کامپونت های از پیش تعریف شده می باشد یکی از نمونه های آن کامپوننت کانتنت content برای مدیریت محتوای سایت می باشد.

به طور کلی اگر سیستم مدیریت محتوای جوملا را یک سیستم عامل مثل ویندوز در نظر بگریم , کامپوننت ها به صورت نرم افزار روی آن نصب می شوند همان طور که با نصب هر نرم افزاری روی سیستم عامل ویندوز ابزار جدیدی به سیستم ما اضافه می شود.

ماژول جوملا به انگلیسی Joomla Module

ماژول های در جوملا افزونه هایی هستند که به کمک کامپوننت ها که در بند قبل به آن اشاره شد امکان اضافه شده به سایت را کامل تر می کنند. در بسیاری مواقع نصب یک کامپوننت روی جوملا هیچ اثر خاصی روی سایت ندارد مگر اینکه ماژول مرتبط با آن روی جوملا نصب شود در این صورت این دو ابزار در کنار هم کامل شده و امکان و قابلیت لازم را به سایت اضافه می کنند. 

ماژول ها در جوملا دارای شرط های متعدد و موقعیت های مختلفی هستند که می توانند در هر بخشی از سایت مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال شما کامچوننت content که در بالا مثال زده شد را در نظر بگرید. ما می خواهیم با یک ماژول به فرض در ستون کناری سایت آخرین مطالب را به نمایش بگذاریم  و یا اینکه در بخش مدیریت بخواهیم آنها را نمایش دهیم , در این صورت لازم است بعد از نصب کامپوننت , ماژول جوملا مورد نیاز را روی جوملا نصب کنیم تا بتوانیم این امکان را برای سایت خود فراهم کنیم.

لازم به ذکر است ممکن است یک کامپوننت جوملا با ماژول جوملا دارای ارتباط مستقیمی باشد و همچنین می تواند هیچ ارتباط مستقیمی نداشته باشد. ماژول ها همچون Component ها دارای بخش تنظیمات منحصر بفردی می باشد که قابلیت سفارشی سازی دارند.

پلاگین جوملا به انگلیسی Joomla Plugin

پلاگین های جوملا از دیگر افزونه های جوملا می باشند. پلاگین ها به طور مستقیم اثر خاصی روی سایت ندارند . اکثر پلاگین های جوملا به این شکل عمل می کنند که بعد از رخ داد یک رویداد عک العمل نشان میدهند. 

برای مثال فرض کنید کاربری داخل سایت یک نظر ارسال می کند رمان ارسال نظر یک پلاگین جوملا رویدادی را انجام میدهد مثلا ایملیی حاوی اطلاع رسانی به مدیر ارسال می شود. در این صورت اگر نظری در سایت ارسال نشود پلاگین مورد نظر بی اثر خواهد بود.

باید در رابطه با بسته افزونه های جوملا بدانید :

اکثریت بسته افزونه جوملا دارای هر سه مورد کامپوننت , ماژول و پلاگین می باشند یعنی با خرید یک افزونه جوملا شما هر سه ابزار را جهت استفاده روی سایت در اختیار خواهید داشت. در برخی مواقع هر یک از این موارد می توانند جدا نیز مورد استفاده قرار گیرند.

توسط
توسط
توسط
توسط
توسط